Akce knihovny

Pro žáky pátých tříd pořádáme autorské čtení spisovatele Jana Svitáka. 15. ledna přijede dětem vyprávět o tom, jak se píší knihy, které si i sám ilustruje, jak se dají míchat různé literární žánry a přečte jim ukázky ze svých knih Pekelný advent a Čertovo kopyto.

24. ledna přijedou do naší knihovny žáci Základní školy Kladky. Dopoledne strávíme vyprávěním o zvířátkách v knížkách, pohádkách, večerníčcích i encyklopediích. Zahrajeme si spoustu her, křížovek a děti si budou vyplňovat zábavné pracovní listy, díky nim se dozví ze života zvířat spoustu zajímavostí i rekordů.

Je tu opět oblíbený kvíz, tentokrát na téma - Jak dobře znáte lidové písničky. V půjčovní dny si ho mohou vyzkoušet děti i dospělí. Za své znalosti získáte drobnou cenu.

Nový rok začínáme celoroční čtenářskou hrou pro děti. Stačí si vybrat z nabídky našich 50 knih a přečíst jich co nejvíce. Za každou přečtenou knížku a tři zodpovězené otázky, týkající se knihy, získáte "draka". Kdo bude majitelem nejvíce nasbíraných "draků" vyhrává na konci kalendářního roku knížku. Pojďte s námi prožít neuvěřitelný svět příběhů, postav a fantazie.