Probíhající akce

Spisovatelka Ivona Březinová spolu s ilustrátorkou Terezou Skoupilovou představili svoji knihu - Pojďme hrát divadlo

V současnosti nejznámější a nejčtenější spisovatelka Ivona Březinová, autorka známých knížek pro malé i velké děti např. série Jmenuji se Alice..., Báro nebreč, Básník v báglu, Začarovaná třída, Teta to plete, Saxána a Lexikon kouzel, navštívila naši knihovnu spolu s ilustrátorkou Terezou Skoupilovou 12. dubna, aby dětem třetích tříd základní školy představily svoji knihu - Pojďme hrát divadlo. V knize je šest divadelních scénářů na motivy známých lidových pohádek. Obsahuji i pohádkové písničky včetně notového zápisu. S úspěšnou a oblíbenou autorkou si děti vyprávěly také o tom, jak se píší knihy, nebo kolik dá práce namalovat do knížky obrázky. V závěru besedy si mohli třeťáci prohlédnout, či zakoupit autorčiny knížky a paní spisovatelka jim je ochotně podepsala. Knížky od Ivony Březinové si můžete půjčit i v našem dětském oddělení.

Základní škola Horní Štěpánov v naší knihovně na besedě o knížce Pipi Dlouhá punčocha

Knížka o kurážné Pipi, která si ráda vymýšlí, spí s nohama na posteli, zvedá koně, podniká výlety s Tomíkem a Anikou, pobavila děti z prvního stupně základní školy Horní Štěpánov. O příbězích jsme si s dětmi 17. dubna nejen povídali, ale také malovali, hráli a soutěžili.


"Deváťáci z Horního Štěpánova navštívili naši knihovnu"

Ve čtvrtek 22. března přijeli ze Štěpánova "deváťáci" a celé dopoledne jsme se věnovali historii komiksu. Děti si také vyzkoušely pomocí pracovních listů, jak těžké je komiks vyrobit.v půjčovní dny si děti vyplňovaly nový test